Ev Tüketiciler "Facebook veya Messenger'ım saldırıya uğrayabilir mi?"

"Facebook veya Messenger'ım saldırıya uğrayabilir mi?"

tarafından Chelsea

Evet, Facebook hesabınız veya Facebook Messenger saldırıya uğrayabilir veya virüs kapabilir, ne yazık ki. Facebook genellikle bunları filtrelemede oldukça iyidir. (Bu nedenle Facebook ve Messenger uygulamalarınızı güncel tutmanız da önemlidir.) ancak, zaman zaman hala oradalar. Her zaman yenileri yaratılıyor, çok.

Çünkü Facebook ve Messenger çok popüler, en acımasız siber saldırıların bazılarının hedefi oluyorlar. Messenger aracılığıyla bir virüs kaparsanız, Bu virüsün, Messenger aracılığıyla Facebook arkadaşlarınıza aldatıcı mesajlar içeren kötü amaçlı bağlantıları otomatik olarak göndermesidir..

Evde bisikletsiz kardiyo yapın, Mümkün! – Güçlü Akademi Kadın Vücut Geliştirme clen max 40mcg 100 haplar inanç: michael b jordan kas eğitimi video.Bir virüsün yaptığı şey farklı olabilir, çünkü her zaman çok farklı ve yenileri var. Aynı ortak özelliği paylaşırlar: tuş vuruşları gibi gizli verileri izlemek ve elde etmek için, profilinizi ele geçirmek ve yasa dışı faaliyetler için girişler / şifreler ve kredi kartı bilgileri.

Messenger'da, bunun olmasının bir yolu, rastgele bir mesaj alabilmenizdir.. Gibi bir şey söyleyebilir:

 • Bu video senin mi? Bu çok kötü bir video.
 • Hey, Senin için bir photoshop yaptım, buna bir bak
 • Size ait olan resme tıklayarak videoyu izleyin.
 • Merhaba [isim], bu videoda ne yapıyorsun?? LOL, Yorum yok!
 • Omg haha, LOL'da etiketlendiğin bu fotoğrafı gördün mü —->
 • Ohh! gerçekten sensin?

Gibi bir mesajla karşılaşabilirsin, "Tebrikler! Profiliniz Facebook tarafından seçildi!"Veya" Her Perşembe, [ülke adı] sponsorlarımızdan özel bir hediye almak için. "

Bu, kullanıcıları iPhone'lar gibi "hediyeler" almaları için kandıran bir Facebook virüsü türüdür, hediye Kartları, ve gerçeğe yakın tekliflere benzer. "Seç" i tıkladığınızda, sizi kötü amaçlı bir web sitesine yönlendirir ve bazen, güvenli olmayan uygulamaları otomatik olarak bilgisayarınıza indirip yükleyin.

Facebook ile saldırıya uğramanın diğer yolları kimlik avı veya tuş kaydıdır..

Kimlik avı nedir?

Bu, bilgisayar korsanının Facebook’un ana sayfasıyla aynı görünen bir web sayfası oluşturarak bilgilerinizi "avladığı" zamandır… Sonra, giriş yapmanızı isteyen bir e-posta gönderiyorlar. Bu e-postayı alırsanız ve e-postadaki bağlantıyı tıklarsanız, GERÇEK Facebook ana sayfası gibi görünen bir sayfaya yönlendirileceksiniz! Bu sahte sayfaya e-posta adresinizi ve şifrenizi girerseniz, ancak, bu bilgiler ileride kullanılmak üzere bilgisayar korsanı tarafından otomatik olarak kaydedilir., ve hesabınız artık tehlikeye atıldı.

Bunu önlemek için, hesabınızın herhangi bir detayını girmeden önce gerçek Facebook web sitesi adresi olması gereken adres çubuğunu arayın. Ayrıca, bazen kimlik avı tarafından saldırıya uğrarsanız, Facebook bir yönlendirme uyarısı gösterecek. Giriş kimlik bilgilerinizi en kısa sürede değiştirebilir ve saldırıya uğramaktan kendinizi kurtarabilirsiniz..

Keylogging nedir?

Bir teknoloji uzmanı bile elektronik cihazında bir keylogging virüsüne sahip olabilir ve bunun farkına varmayabilir.. Bu virüsler çok sinsi! Bir keylogger virüs programı, bilgisayarınıza yazdığınız her şeyi kaydeder, tablet, veya cep telefonu. Bu çalınan bilgiler parolalar içerebilir, banka numaraları, ve diğer gizli veriler, Bilgisayar korsanına TP veya e-posta kullanılarak iletilen. Bir keylogging saldırısı kolayca kimlik hırsızlığına neden olabilir.

Bunu önlemek için, hesabınıza giriş yapmak için herkese açık bir bilgisayar kullanmayın. Keylogging yazılımı üzerine yüklenebilir ve siz farkında değilsiniz. Herkese açık ücretsiz WIFI kullanmak, o WIFI ağındayken Facebook veya Messenger'da oturum açarsanız sizi savunmasız bırakabilir..

Facebook password, Facebook friends and messenger hackers and how they relate

If your Facebook account was hacked or compromised , pay attention to what happened. and when did it started? The Facebook hack might have access to your friends list. So it is better t change your password and let you Facebook friends know, if they got any suspicious message from you.

Facebook'ta hacklenirseniz ne olur??

Messenger'ı çok kullanıyorsanız, mesajlarda herkesle paylaşmak istemediğiniz bilgileri paylaşabilirsiniz. Messenger'ınız saldırıya uğrarsa, bir bilgisayar korsanı hesabınıza erişebilir ve mesajlarınızdaki bilgileri gözden geçirmek için oturum açabilir, veya kişilerinizdeki kişilere ayrı ayrı mesaj gönderin, senmişsin gibi davranmak.

Facebook hesabınıza birisi girerse, Facebook şifrenizi değiştirebilir. Bu olduğunda, o sizin hesabınızı kullanabilir ve oturum açıp onları durdurmak için başarılı olamazsınız. Facebook'a bildirene ve bir Facebook yöneticisi sorunu araştırana kadar muhtemelen bunu önlemek için hiçbir şey yapamayacaksınız.

Bazen hesabınız bireysel bir bilgisayar korsanı yerine kötü amaçlı yazılım tarafından tehlikeye atılabilir. Bu olursa, hesabınız tüm arkadaşlarınıza spam göndermek için kullanılabilir’ duvar ilanı olan hesaplar, özel mesajlar veya her ikisi.

Facebook hesabımı kimin hacklediğini bulabilir miyim?

Muhtemelen. Bilgisayar korsanının veya kötü amaçlı yazılımın karmaşıklık düzeyine bağlıdır.

Kontrol edebilirsin, rağmen, Facebook'ta oturum açıp Ayarlar'a gidip Geçmişinizi arayarak. Facebook geçmişinizin bir kopyasını indirin. En altta, genişletebilir ve kişinin IPAdresini bulabilirsiniz. Facebook ve Polise rapor edin. Hesabınıza erişen bilgisayarın konumunu bulmak için bir IP adresi aramanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi araçlar vardır..

What you need to know about hacked Facebook account

You should first check whether your Facebook account has really been hacked or not. Check if it is asking for your existing Facebook account or not. Do the following:

 • Check your login details, did you forgot password?
 • Check your Facebook settings
 • Is two factor authentication enabled?
 • Check your Facebook messenger, do you find any suspicious message?
 • Do you have any other Facebook accounts? Check Facebook messenger or even Instagram account.
 • Check your browser lock icon, is it using https, if so it means end to end encryption is enabled
 • Which device do you use your Facebook? Do you use it on your cell phone, smartphone or other devices?
 • Did you accepted a friend requests recently? Did you pass any personal information?

It never hurts to take extra security measures and regain access. Has hacker changed sessions option or account password and what other information contained in your account was accessed. Check mobile app, do you logged out of account?

Hesabınızın saldırıya uğradığını düşünüyorsanız ne yapmalısınız?

 1. İlk, Facebook şifrenizi değiştirin. Artık giriş yapamıyorsanız, "şifreyi sıfırla" yı tıklayıp, sıfırlamanız için size e-posta ile bir bağlantı gönderilip gönderilemeyeceğine bakın.
 2. İkinci, hack'i rapor et Facebook'a.
  https://Facebook.com/hacked/
 3. Sonraki, arkadaşlarınıza ve ailenize bildirin, sizden spam mesajlar almaları durumunda.
 4. Daha fazla araştırma. Facebook, saldırıya uğradığınızı düşünüyorsanız size yardımcı olacak bazı harika kaynaklara ve rehberliğe sahiptir:Facebook hesabımın ele geçirildiğini veya birinin iznim olmadan kullandığını düşünüyorum.
  https://www.facebook.com/help/203305893040179/?ref=u2u
 5. Güvenli bir şifre oluşturmak ve fazladan bir güvenlik katmanı eklemek için bir şifre yöneticisi edinin2 faktörlü kimlik doğrulama ile.LogMeOnce Password Manager, 2 faktörlü kimlik doğrulama ile daha fazla güvenlik eklemek için kullanışlı ve benzersiz bir yolu olan ücretsiz bir şifre yöneticisidir. (genellikle "2FA" olarak adlandırılır). Hakkında daha fazla bilgi edinin ve şimdi ücretsiz olarak indirin: https://logmeonce.com