Domov Správa hesiel Je bezpečné ukladať heslá v prehliadači Chrome alebo Safari

Je bezpečné ukladať heslá v prehliadači Chrome alebo Safari

od MaryS

Keď svoje heslá uložíte do webového prehliadača, automaticky sa uložia do počítača. Je to pre vás výhodné, keď sa budete chcieť nabudúce prihlásiť do svojich účtov. Stojí to však za cenu zabezpečenia.

Ukladanie hesiel do webového prehliadača, ako je Chrome, je riskantné, Safair alebo Firefox, pretože ak má k vášmu počítaču prístup niekto iný, majú prístup ku všetkým vašim účtom. Potom je pre nich ľahké zmeniť všetky informácie, ktoré je potrebné zmeniť. Ak chcete mať všetko zabezpečené pomocou svojich online účtov, ale stále máte pohodlie, správca hesiel je lepšie riešenie a oveľa bezpečnejšie.

Správcu hesiel môžete použiť tak, že si ho nainštalujete do telefónu alebo prenosného počítača. Ak chcete, správca hesiel vygeneruje komplexné heslá, a uložte všetky svoje poverenia do digitálneho trezora. Tento digitálny trezor je šifrovaný, a je k nim prístup iba pomocou hlavného hesla. Máte tiež možnosť synchronizovať svoje heslá medzi zariadeniami. To znamená, že všetky zmeny, ktoré nastanú na jednom zariadení, sa použijú, keď sa prihlásite na druhom zariadení.

Ak ste vo svojich účtoch používali rovnaké heslo a už ich bolí hlava, sledovať ich všetky, správca hesiel môže byť presne to, čo potrebujete. Dobrý vám umožní vytvoriť bezpečné heslá, ktoré sú pre každý účet jedinečné, bez toho, aby ste si ich museli všetky pamätať. A ak sa niekomu ďalšiemu dostane do rúk váš počítač? Nebudú mať prístup k žiadnemu z vašich účtov, pretože uvidia iba prihlasovaciu obrazovku.

Vďaka správcovi hesiel je prihlásenie oveľa pohodlnejšie a všetko bezpečne uzamknuté. Môžeme vám s tým pomôcť tým, že ponúkame jednoduchý spôsob, ako vyskúšať nášho správcu hesiel, LogMeOnce.

Stiahnite si ho teraz zadarmo, a zistíte, o koľko bezpečnejší môžete byť bez ohrozenia pohodlia.