Domov Správa hesiel Ako si pamätať heslá pri ich zabezpečení
how to remember passwords

Ako si pamätať heslá pri ich zabezpečení

od Emma Wilson

Heslo. Qwerty. 123456.

Čo zdieľajú tieto tri frázy?? Oni sú tí najlepšie hacknuté heslá z 2020 v Spojených štátoch.

Tieto heslá sú obľúbené, pretože sa rýchlo píšu a sú ľahko zapamätateľné. Kto by nechcel zapamätať si ľahké heslá?

S toľkými službami, ktoré vyžadujú účty chránené heslom, je nemožné si ich všetkých zapamätať.

So sofistikovaným softvérom a hackermi, ktorí pracujú na plný úväzok, k porušeniu údajov určite dôjde. Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pokynov pre heslo, môžete prispieť k ochrane svojich online účtov.

Po zadaní týchto hesiel, musíte si ich zapamätať. Pokračujte v čítaní tipov, ako si zapamätať heslá. Po zadaní týchto hesiel, musíte si ich zapamätať. Pokračujte v čítaní tipov, ako si zapamätať heslá. Just think of it, all your passwords including saved passwords, hlavné heslo, old or new password, weak or strong passwords should all be protected in a password managers.

The Longer the Stronger Master Password

Osem postáv, minimum. Väčšina stránok vyžaduje v hesle aspoň osem znakov. Ak môžeš, pokúste sa nastaviť heslo dlhšie ako osem znakov.

Dôvod? Mnoho hackerov im pomáha algoritmami. Čím viac znakov musia dekódovať, čím dlhšie to trvá.

Ak prekročíte hranicu ôsmich znakov, bude ešte ťažšie uhádnuť heslo. A, v prípade, že sa čudujete, dlhšie trvajúci nie je bezpečné heslo. Make your master password a memorable password so you will not forget it.

Not Too Personal Or Same Password

Drž sa ďalej od adries, telefónne čísla, názvy ulíc, narodeniny, alebo mená rodinných príslušníkov. Tieto veci sú ľahké uhádnuť alebo to zistíte prehliadaním účtov sociálnych médií.

Pozor na školských maskotov a rodné priezviská, tiež. Aj rýchle vyhľadávanie Google môže odhaliť základné informácie o vás.

Vaše heslo by malo byť niečo, čo si môžete zapamätať, ale nikto iný to neurobí. Ak hovoríte o svojej láske k mäsovým guľôčkam, drž sa ďalej od masových guľôčok, ktoré sú úžasné! alebo Iluvmeatballsubs1999.

Heslá si vyberajte na základe málo známych faktov o vás. Ak nikto iný nevie o vašej posadnutosti One Direction, urobte zo svojho hudobného tajomstva základ svojho hesla. Nebojte sa, nikomu to nepovieme. The compromised password should not have a place in your stored passwords list.

Vytvorte kód

Vytváranie ľahko prístupných a bezpečných hesiel vyžaduje trochu premýšľania a plánovania. Neváhajte a nasaďte si slnečné okuliare, pršiplášť, alebo zábavný klobúk, ak to pomôže rozhýbať vaše kreatívne šťavy. Začnite so základným heslom a odtiaľ to trochu skomplikujte.

Kryptofráza

Začnite frázou, ktorá pre vás niečo znamená, ale málokto by to vedel. Použime príklad One Direction.

Používajte svoju obľúbenú pieseň One Direction, Čo ťa robí krásnou, vytvorte kód. Môžete použiť frázu One Direction Number One Hit What Makes You Beautiful a použiť prvé písmeno každého slova.

OdNoHwMyB. Je to oveľa bezpečnejšie ako názov piesne alebo názov kapely. Chcete sa stať aj milovníkmi (čítať: bezpečnejšie)? Skúste tam použiť čísla.

1Dn1HwMyB. Pozrite sa, čo sme tam urobili? One=1. You could also add the debut date, Apríl 21, 2012. 1Dn1HwMyB4212012. Je to skvelý spôsob kódovania, but still remember password.

Svalová pamäť

Je krypto-fráza príliš kryptická? Ak na odomknutie svojho inteligentného telefónu použijete kód aktivovaný pohybom, tento trik je priamo vo vašej uličke.

Vezmite si kartotéku alebo veľkú poštu, a pero alebo ceruzku. Naplňte kartu náhodnými kombináciami čísel, písmená, a znaky v párnych riadkoch. Teraz potiahnite prstom rovnakým pohybom, akým odomykáte svoj smartphone alebo tablet.

Na zadanie hesla použite čísla alebo písmená, ktoré ste práve potiahli cez indexovú kartu. Je to tiež skvelý spôsob, ako uložiť heslo, pretože nikto iný nebude schopný porozumieť vašej poznámke, ak ju nájde.

Pridajte nejaké opakovanie

Once you’ve landed on your super secure passwords, uzavrite dohodu pridaním ľahko dosiahnuteľných opakovaní. Tu je to, čo máme na mysli.

Pokračujme heslom 1Dn1HwMyB4212012. Pridaním dfdfdfdfdfdf na konci, zvýšite bezpečnosť. To spôsobuje zmätok v prípade niektorých hackerských softvérov a hackerov.

Použite akékoľvek dve klávesy, ktoré sú blízko seba na klávesnici a nepotrebujú kláves Shift.

Preskúmajte klávesnicu

Tu je ďalší spôsob, ako to vyskúšať. Použitie základného hesla 1DN1HwMyB, pridajte nejaké čísla. Čo je nad prvým písmenom, D na klávesnici? Je to E potom číslo 3.

Môžete pridať 1De3. Teraz postupujte podľa nasledujúceho písmena N na klávesnici. Nájdete JI9.

Vložte tento vzor do akejkoľvek časti hesla, aby bolo bezpečnejšie. Je to tiež skvelý spôsob, ako dostatočne zmeniť základné heslo a zvýšiť tak zabezpečenie všetkých účtov.

Pamätajte si, vo všetkých účtoch by ste nikdy nemali používať rovnaké heslo. Zmeňte jej časti, aby bola bezpečnejšia, však, je v pohode.

Pridajte znaky

Mnoho stránok teraz vyžaduje, aby ste do hesla pridali aspoň jeden znak. Držte sa ďalej od výkričníka na konci. Je to veľmi bežné a ľahko zistiteľné.

Odborníci odporúčajú použiť aspoň jednu číslicu, jeden symbol, jedno veľké písmeno, a jeden malý znak.

Pokračujme ďalej s naším základným heslom One Direction. Mohli by ste tam náhodne hodiť postavu, ale pamätal by si si to?? Najlepšie je vyhnúť sa používaniu klávesu Shift so znakmi hesla.

Môžete skúsiť použiť zátvorky okolo dátovej časti hesla. Mohlo by to vyzerať asi takto: 1Dn1HwMyB[4212012]. Máte viac ako osem postáv, čísla, a písmená.

Pri vytváraní ľahko zapamätateľných hesiel je stále potrebné vykonať niekoľko opatrení. Čítajte ďalej.

Nebuďte opakovaným páchateľom

Nepoužívajte rovnaké heslo vo všetkých účtoch. Prečítaj si to ešte raz. Using the same passwords for multiple accounts is like handing your personal info to a hacker.

Povedzme, že používate Iloveonedirection! (ale nie) pre služby streamovania videa, online bankovníctvo, a vaše prihlásenie do fantasy športov. Potom dostanete e -mail o porušení ochrany údajov pre jedno z nich.

Teraz, kto vám ukradol heslo do fantasy športov, má teraz prístup k vášmu online bankovníctvu a streamovaniu videa. Je možné, že vás vaša kompromitovaná služba streamovania príliš znepokojí, ale mali by ste si robiť starosti ukradnuté bankové informácie.

Recyklácia sa neodporúča

Niektorí ľudia radi robia malé zmeny hesiel a používajú ich znova. Opätovné používanie v životnom prostredí je skvelý zvyk, recyklácia hesiel nie je. Keď recyklujete heslá, je jednoduchšie ich pochopiť.

Povedzme, že vaše heslo je ILOveOneDirection1999!. Potom si myslíš, “Viem, ako si zapamätať heslá. Zmením rok.” Takže zadáte ďalšie heslo ILOveOneDirection1989.

Problém nájdete tu? Je to skvelý spôsob, ako si zapamätať staré heslá, ale aj ľahko hacknutý. Ako je spomenuté vyššie, ak chcete zmeniť svoje základné heslo, skomplikuj to. Nemeňte iba jedno alebo dve čísla.

Napíš to

Ako si teda máte zapamätať všetky tieto rôzne heslá? V skutočnosti je v poriadku ich zapísať. Pred rokmi, to bol opak dobrých rád týkajúcich sa hesla.

To je späť, keď väčšinu hrozieb pre vašu bezpečnosť predstavoval niekto, kto vás fyzicky ukradol heslo na plochu Rolodex. V dnešnej dobe, kybernetické hrozby sú oveľa bežnejšie ako fyzické krádeže.

Postupujte podľa týchto tipov

Pri zapisovaní hesiel sa uistite, že dodržiavate niekoľko základných bezpečnostných pokynov.

Tento zoznam by mal byť staromódnym zoznamom papiera a pera/ceruzky. Toto nie je dokument Google, Strana v Exceli, alebo akýkoľvek iný dokument na spracovanie textu online.

Ďalšie, uistite sa, že je na bezpečnom mieste. Ak ste veľa na cestách, najlepšie je nechať tento dôveryhodný zápisník s heslami za sebou. Zamyslite sa nad tým, či ho zamknete vo svojej bezpečnej alebo zabezpečenej zásuvke na súbory.

Konečne, nepíšte len všetko. Ak sa do tohto zoznamu dostane nesprávna osoba, budete im chcieť sťažiť pochopenie toho, čo hovorí.

Namiesto uvádzania hesiel pre každý účet, používajte malé rady, ktoré poznáte len vy. Namiesto písania Fantasy športy – 1Dn1HwMyB[4212012], písať Fantasy športy – ten jeden hit.

Ak to nie je zlomené…

Na rozdiel od starých rád, heslo nie je potrebné bežne meniť. Ak vaše heslo nebolo prelomené, len to nechaj tak ako to je.

Zmena hesla každé 30-90 days núti ľudí uľahčiť hackovanie hesiel. To je v rozpore s účelom požiadavky na častú zmenu hesla: zvýšenie bezpečnosti.

Nebojte sa outsourcovať

Skúsili ste teda hacky a triky a stále si nemôžete pamätať všetky tieto heslá. Je to v poriadku, máš možnosti.

Správu hesiel môžete zadať externe profesionálom. Správcovia hesiel chráňte svoje heslá ich šifrovaním. Uľahčí vám proces prihlasovania a odhlasovania.

Buďte kreatívni

Spoločnosti spravujúce heslá vedia, že ste unavení zo sledovania komplikovaných hesiel. Tiež vedia, že by ste sa chceli prihlásiť do svojich online účtov bez toho, aby ste museli znova nastavovať heslo.

Preto premýšľali o alternatívnych spôsoboch vášho prihlásenia. Pomocou softvéru na rozpoznávanie tváre, môžete sa prihlásiť svojou tvárou. S dvojfaktorovou autentifikáciou, prihlásenie potvrdíte e -mailom alebo textovým potvrdením.

Tieto spoločnosti prišli na to, ako pracovať múdrejšie, nie ťažšie.

Použite automatickú silu

Ak sa vám zdá vytvorenie vlastného hesla príliš namáhavé, používať bezpečné generátor hesiel. LogMeOnce, napríklad, má generátor, ktorý vám tiež umožní skontrolovať silu vášho hesla.

Pri hľadaní tohto nástroja online buďte veľmi opatrní. Môžete používať nezabezpečený web, ktorý bude zaznamenávať vaše heslá a pokúšať sa hacknúť vaše účty.

Pred kliknutím na akékoľvek odkazy na generovanie alebo kontrolu zabezpečenia hesiel vždy najskôr navštívte webovú stránku spoločnosti a overte si jej online povesť.

Je to biznis a je to osobné

Áno, uchovávanie vašich osobných údajov je mimoriadne dôležité. Ale čo vaše podnikanie? Ak vlastníte alebo podnikáte, aké záruky máte zavedené pre bezpečnosť?

Poučili ste svojich zamestnancov o vytváraní silného hesla? Dodržiavajú protokoly o bezpečnosti hesiel? Ako si môžete byť istí, že vaše citlivé obchodné informácie sú v bezpečí?

Môžu vaši zamestnanci prejsť testom hesla??

Ak máte obavy o zabezpečenie heslom vo svojej firme, skús malý test. Požiadajte osobu z oddelenia IT alebo ľudských zdrojov, aby vám poslala hromadný e -mail so žiadosťou o zamestnancov’ heslá.

Vaši zamestnanci by mali vedieť, že NIKDY neposkytujú tieto informácie. Aj keď je to v spoločnosti. Testovaním vôd týmto spôsobom, uvidíte, kto dodržiava protokol hesiel a (dolezitejsie) kto nie je.

Riešenie hesiel pre vašu firmu

Možno nemáte čas na testovanie zabezpečenia vašej spoločnosti. LogMeOnce môže pomôcť. Poskytujú dodatočnú bezpečnosť, ľahké prihlásenie, správa mobilného zabezpečenia, a oveľa viac.

Keď sa vaši zamestnanci nestarajú o zabezpečenie heslom, môžu svoju prácu dokončiť. Ak potrebujete podporu kybernetickej bezpečnosti, najmite to profesionálom. Je to oveľa lepšie využitie vašich cenných zdrojov.

Nestresujte sa tým, ako si zapamätať heslá

Slabé heslá ponechávajú vaše osobné a firemné účty zraniteľné voči kybernetickým útokom. Dlhé heslá s viacerými rôznymi znakmi sú oveľa bezpečnejšie.

Máte obavy, ako si zapamätať heslá? Založte ich na niečom, čo má pre vás zmysel.

Je v poriadku zapísať si tieto heslá na fyzický papier. Uistite sa, že sú na bezpečnom mieste. Ale nepíšte si ich doslovne.

Vytvorte nejaký druh otázky alebo frázy, ktorú pre vaše záznamy rozoznáte iba vy.

Vrátiť útok

Keď dôjde k narušeniu údajov a hacknutiu, obete sú takmer vždy v defenzíve. Nebolo by skvelé, keby ste mohli svojmu hackerovi priniesť trochu odplaty?

LogMeOnce má vašu odpoveď. S ŠOKOM, mobilné zariadenie vášho hackera vydá nepríjemné zvuky a upozorní ho, keď ho chytia pri pokuse o ukradnutie vašich informácií.

Ako sa to dá brániť??

Password Manager to the Rescue

Zaujíma vás, ako si zapamätať heslá? Zaregistrujte si správcu hesiel. Na serveri LogMeOnce, s nadšením uchovávame vaše informácie v bezpečí.

Uvedomujeme si tiež, aké únavné a frustrujúce je pamätať si bezpečné heslá pre všetky svoje online účty. Preto sme tento proces uľahčili.

Máme osobné a obchodné riešenia, ktoré vyhovujú vašim potrebám. LogMeOnce je patentovaný, riešenia bezpečného prihlásenia majú to, čo potrebujete na vykonanie práce.

Pomôžeme vám bezpečne nahradiť vaše heslá prihlasovacím menom na fotografiu, ID tváre, odtlačok prsta, alebo PIN kód. Dokonca môžete aj naďalej používať svoje heslá, my vám len pomôžeme udržať veci v bezpečí.

Pošlite nám e -mail na adresu [email protected] Študenti, Užite si to 50% z nášho balíka. Nechajte nás dnes spolupracovať, aby boli vaše dôležité informácie v bezpečí.