Domov Správa hesiel Sú správcovia hesiel v bezpečí? Ako nájsť bezpečného správcu hesiel
are password managers safe

Sú správcovia hesiel v bezpečí? Ako nájsť bezpečného správcu hesiel

od Emma Wilson

 Vedeli ste, že miliardy osobných záznamov sú každoročne ukradnuté po celom svete? Toto číslo sa vám môže zdať absurdné, ale je to veľmi presné. Preto je zabezpečenie vašich hesiel veľmi dôležité!

Heslá však môžu byť ťažko spravovateľné, obzvlášť ak máte viac účtov s vašimi osobnými údajmi. Našťastie, správca hesiel môže pomôcť zmierniť tieto problémy s kybernetickou bezpečnosťou. Ak ste sa teda čudovali, “sú správcovia hesiel v bezpečí,” potom pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac!

Burpee, ultra kompletné kulturistické cvičenie – FizzUp fenylpropionát tonický klub 83: kulturistika, fitness, kardio tréning.

Čo je to správca hesiel?

Zabezpečený správca hesiel môže bezpečne uložiť vaše dôležité údaje! Robia to pomocou šifrovania. Ak nie si známy, šifrovanie je múrom ochrany.

Konkrétnejšie, vezmú vaše informácie a prevedú ich na kód. Šifrovania pochádzajú z vojenských a vládnych zariadení, pretože je prakticky nemožné ich hacknúť!

Sú správcovia hesiel v bezpečí?

Správcovia hesiel sú veľmi bezpeční pretože ponúkajú mnoho vrstiev ochrany. Pre začiatočníkov, správcovia hesiel zaistia vašu bezpečnosť pomocou programov zabezpečenia s nulovými znalosťami. Inými slovami, pred prenosom sa vaše heslá zašifrujú.

Preto, akonáhle ich správcovia hesiel získajú, nevedia ich rozlúštiť. A je tiež malá pravdepodobnosť, že sa niekto dostane k vášmu trezoru, pretože bude potrebovať hlavné heslo, ktoré poznáte iba vy! The password managers secure your sensitive data and personal dat in a secure database file when it is offline.

Nakoniec, bezpečný správca hesiel vám tiež navrhne, aby ste si zmenili heslá. Je to dôležité, pretože zmena vašich hesiel zníži možnosť porušenia!

Celkovo, väčšina softvéru má problémy vrátane správcov hesiel. A väčšina zraniteľností alebo chýb je väčšinou opravená skôr, ako sa hacker vôbec dokáže prihlásiť.

Ďalšie faktory, ktoré je potrebné zvážiť

Best password managers have many different layers of added protection. Preto, šance na hack sú veľmi nízke! Nižšie nájdete niekoľko podrobností o bezpečnosti, o ktorých by ste mali vedieť.

Služby rozšírenia

Väčšina správcov hesiel sú kompletné systémy zabezpečenia, ktoré sa rozprestierajú na rôznych zariadeniach. Môžu chrániť tablety, Mac, iPhone, Windows, a telefóny s Androidom.

Tadiaľto, nemusíte sa starať o žiadne zo svojich hesiel. Keď si vyberiete hlavné heslo, vaše informácie sú bezpečne odoslané na primárny server. Akonáhle sú vaše informácie zašifrované a uložené, tieto bezpečnostné funkcie môžete zdieľať medzi zariadeniami.

Jedno heslo

Niektoré zariadenia uľahčili jednotlivcom zapamätanie si viacerých hesiel automatickým vyplňovaním. Bohužiaľ, táto funkcia tiež hackerom uľahčuje ukradnutie vašich informácií. Našťastie, pomocou správcu hesiel, stačí si zapamätať jedno heslo!

Keep in mind not to use the same password but use secure passwords. You can always generate secure passwords which also help you with secure sharing of passwords.

Poradňa s heslom

Prelomené heslo vás môže zraniť voči útokom. Dôvodom je, že na tmavom webe sa zdieľa napadnuté heslo, aby sa ukradli osobné údaje.

Našťastie, správcovia hesiel môžu hodnotiť silu vášho nového hesla. Niektorí môžu dokonca skontrolovať tmavý web a zistiť, či boli vaše informácie nedávno zdieľané! Môžete si teda byť istí, že dostanete upozornenia na akúkoľvek podozrivú aktivitu týkajúcu sa vašich hesiel.

Čo keď zabudnem svoje hlavné heslo?

Zabudnutie hlavného hesla môže viesť k niektorým identifikačným krokom. Pre začiatočníkov, všetci správcovia hesiel majú iný spôsob obnovenia strateného hlavného hesla.

Avšak, Tu je niekoľko základných krokov, o ktoré vás požiada väčšina správcov hesiel. Najprv budete musieť obnoviť svoje heslo. Predtým však budete musieť potvrdiť svoju totožnosť.’

Navyše, možno budete musieť odpovedať na prísne bezpečnostné otázky. Alebo sa budete musieť identifikovať pomocou biometrie. Akonáhle úspešne potvrdíte svoju totožnosť, budete môcť obnoviť svoje heslo.

Ak nemôžete potvrdiť svoju totožnosť, váš trezor sa z bezpečnostných dôvodov nemôže dešifrovať. Preto je biometria najlepším spôsobom, ako sa identifikovať, pretože si nemusíte pamätať hlavné heslo!

Čo je to biometrická autentifikácia?

Biometrická autentifikácia bol prvýkrát použitý na vojenské a vládne účely. Teraz vidíme biometrickú autentifikáciu v smartfónoch, notebooky, autá, a správcovia hesiel!

Táto bezpečnostná metóda funguje tak, že zisťuje anatomické vlastnosti a overuje ich identitu.
Konkrétnejšie, biometrická autentifikácia môže porovnávať fyzické vlastnosti s platnou databázou. Overenie totožnosti hľadá presnú zhodu s aktuálnou vzorkou a potvrdenou vzorkou.

Akonáhle je zápas potvrdený, daná osoba má potom prístup do svojho trezora.
Najlepší správcovia hesiel budú pracovať pod a “Menej hesla” technológie. To znamená, že potvrdia vašu identitu jednou z nasledujúcich metód:

 • Selfie
 • Odtlačok prsta
 • ID tváre

Tieto možnosti sú najbezpečnejšie, vidieť, že ich nemožno ukradnúť ani skopírovať. Avšak, ak stále uprednostňujete fyzické heslo, PIN kódy a hlavné heslá sú skvelé možnosti!

Typy správcov hesiel

Existujú rôzne druhy správcov hesiel, ktoré obsahujú rôzne bezpečnostné opatrenia. Ak sa chcete dozvedieť viac o typoch bezpečných správcov hesiel, potom čítaj ďalej!

Cloudoví správcovia hesiel

Cloudový dizajn je jedným z najlepších typov ochrany vašich údajov. Úroveň ochrany je v porovnaní s inými prevedeniami veľmi vysoká. Napríklad, cloudový dizajn umožňuje bezpečné zálohovanie, a pravidelne kontrolujú, či nedošlo k narušeniu bezpečnosti.

Cloudoví manažéri fungujú aj vo viacerých prehliadačoch a systémoch. Preto, nebudete musieť kopírovať a prilepovať svoje informácie z jednej databázy do druhej. Celkovo, cloudoví manažéri sú bezpečnejší, pretože majú viac bezpečnostných funkcií!

Správcovia hesiel v prehliadači

Správcovia na báze prehliadača sú celkom bezpeční, pretože majú autentifikáciu heslom a môžu hodnotiť bezpečnosť vášho hesla. Avšak, niektorí správcovia na báze prehliadača nemajú synchronizáciu medzi prehliadačmi.

Inými slovami, ak prejdete z jedného prehliadača do druhého, je možné, že nebudete môcť bezpečne importovať a exportovať údaje. To môže tiež viesť k nezabezpečenému ukladaniu hesiel.

Správcovia hesiel na počítači

Správcovia hesiel na počítači sú považovaní za veľmi bezpečných. Tieto druhy manažérov nevyžadujú internetové pripojenie a môžu ukladať údaje lokálne. Preto, šance na hacknutie sú veľmi nepravdepodobné. Jediný spôsob, akým by ste sa mohli hacknúť, je pomocou programu na zaznamenávanie kľúčov.

Tento druh inštalácie môže sledovať vaše písanie a ukradnúť vaše hlavné heslo. Napriek tomu, biometrická autentifikácia tomu môže zabrániť. Avšak, s desktopovými manažérmi, budete musieť neustále zálohovať.

A ak sa vám zariadenie pokazí, váš trezor nebude možné nahradiť. To je jeden z dôvodov, prečo sa veľa ľudí rozhodne pre cloudových manažérov.

Môže byť správca hesiel napadnutý??

Aj keď nepravdepodobné, správcovia hesiel môžu byť napadnutí. Avšak, je prijatých mnoho opatrení, aby sa zabránilo úplnému porušeniu. Pre začiatočníkov, systém nulových znalostí chráni vaše informácie pred hackermi.

Dôvodom je, že ak sa mal hacker dostať do vášho trezoru, všetko, čo by videli, sú šifrované údaje. A šifrovanie by trvalo celý život, kým by sa dekódovalo do použiteľného znenia. Existuje šanca, že vám hacker ukradne zariadenie, šance na úplné porušenie sú tiež malé.

Je to preto, že na prístup k akýmkoľvek informáciám budú potrebovať vaše hlavné heslo. Nehovoriac o, ak používate ochranu biometrických údajov, šanca na úplné porušenie je takmer nemožná.

Porušenie bezpečnosti za posledných niekoľko rokov

Celkovo, narušenie bezpečnosti alebo “hacky” nie sú také bežné. Avšak, za posledných pár rokov bolo hlásených niekoľko prípadov. A aby ste sa mohli informovane rozhodovať, o týchto hackoch budete potrebovať vedieť.

Pre začiatočníkov, v 2015, LastPass objavil na svojich serveroch hackera. Ako výsledok, dokázali ukradnúť rady ľudí o heslách a e -mailové adresy. Avšak, škody boli malé, pretože stále potrebovali overiť ukradnuté údaje e -mailom.

V 2016, hackeri postihli rôzne spoločnosti. Najznámejšími spoločnosťami boli LastPass, Strážca, a 1Heslo. Avšak, hack nemal úspech, pretože by potrebovali oklamať používateľov, aby odhalili heslá.

V 2017, LastPass bol opäť považovaný za nebezpečný. Tentokrát, funkcie doplnkov prehliadača boli považované za nebezpečné. Avšak, boli rýchlo zmenené, než bolo možné ukradnúť akékoľvek informácie.

Nakoniec, v 2019, KeePass, LastPass, a Dashlane boli zistené ako potenciálne nebezpečné. Avšak, táto potenciálna hrozba sa týkala iba konkrétnej skupiny ľudí, ktorí používali Windows 10!

Táto funkcia bola zmenená aj predtým, ako boli nahlásené akékoľvek vážne hrozby. Celkovo, títo “hacky” neboli vážne v porovnaní s hackermi, ktoré sa vyskytujú u nechránených používateľov.

Ako uchovávať heslá

Úlohou správcu hesiel je ukladať, generovať, a aktualizovať heslá. Avšak, veľa ľudí sa stále pýta, ako bezpečne uložiť heslá.
Pre začiatočníkov, je jednoduchšie ukladať heslá pomocou správcu hesiel.

Dôvodom je, že ku všetkým svojim heslám máte prístup iba zadaním hlavného hesla. Preto, Zaistite, aby bolo vaše hlavné heslo jedinečné, pretože nechcete, aby sa hackeri prebili cez váš trezor. Keď vytvoríte bezpečný trezor, svoje heslá môžete bezpečne uložiť!

The best password manager keeps all your passwords and has a password generator and option for two factor authentication. It automatically fill your complex passwords so you would never use weak passwords and creates strong passwords for better online security.

Tipy, ako prísť so skvelým heslom

Na vytváranie hesiel nie je nikdy dobré používať osobné informácie. To znamená, že by ste sa mali vyhnúť narodeninám, špeciálne dátumy, a telefónne čísla. Nasleduje niekoľko ďalších dôležitých tipov na vytváranie najlepších hesiel.

Nepoužívajte heslá opakovane

Často, ľudia robia chybu, že používajú rovnaké heslo pre rôzne účty. Aj keď to môže uľahčiť prihlásenie sa do vašich účtov, je to veľmi nebezpečné. Ale našťastie, so správcami hesiel, musíte sa starať iba o svoje hlavné heslo a pritom uchovávať svoje informácie v bezpečí.

Dlhé heslá sú lepšie

Sladké miesto pri vytváraní hesla je prinajmenšom 12-15 znaky dlhé. Do dlhších hesiel nie je ľahké preniknúť, pretože existuje nekonečné množstvo možností charakteru. Preto, čím kratšie zadáte heslo, tým jednoduchšie je získať kombinačný zápas.

Byť jedinečný

O to jedinečnejšie a vaše heslo je náhodné, lepšie! Preto, vyhnite sa heslám ako “1234” alebo čokoľvek súvisiace s vašim osobným životom. Tu je zoznam vecí, ktorým by ste sa pri zadávaní hesla mali vyhnúť:

 • Obľúbený športový tím
 • Narodeniny alebo špeciálne dátumy
 • Mená domácich zvierat
 • Adresy domov
 • Obľúbené piesne alebo hudobný žáner
 • Prezývky
 • Názvy škôl

Vždy je najlepšie vyvinúť náhodnú postupnosť písmen, postavy, a čísla bez významu. Tieto druhy hesiel bude ťažké odhaliť a prelomiť.

Špeciálne znaky

Odporúčame vám vytvoriť heslo pomocou čísel, písmená, a špeciálne postavy. Tu je niekoľko príkladov špeciálnych znakov:

 • @
 • #
 • $
 • %
 • !

Avšak, so špeciálnymi znakmi, musíte sa uistiť, že ich nadmerne nepoužívate. Preto, najlepšie by bolo, keby si ich tiež nechal oddelené. Tu je niekoľko príkladov, ako NEROBIŤ:

 • Heslo!!!!
 • ???Heslo
 • Heslo?!?!

Všimnite si, ako sa špeciálne postavy hrnú vedľa seba? Tento druh kombinácie je slabý a dá sa ľahko hacknúť.

Namiesto toho, mali by ste rozložiť veľké písmená, číslice, a symboly v strede vášho hesla. Vyhnite sa používaniu týchto kombinácií na začiatku alebo na konci hesiel.

Alternatívy správcu hesiel

Ak stále nie ste presvedčení, že správcovia hesiel sú skvelou investíciou, potom tu je niekoľko tipov na zaistenie bezpečnosti vašich údajov:

 • Nikdy nepoužívajte automatické vypĺňanie na neznámych stránkach
 • Ak sa váš účet deaktivuje bez vášho súhlasu, kontaktujte zákaznícku podporu
 • Heslá často meňte
 • Pre svoje zariadenia používajte biometriu

Celkovo, správcovia hesiel sú oveľa bezpečnejšie ako iné alternatívy. Tým, že nemáte správcu hesiel, mohli by ste sa dostať do zraniteľnej situácie.

A ak máte osobné informácie, ako sú kreditné karty, zdravie, alebo informácie o sociálnom zabezpečení, to by vás mohlo nechať vo finančnej krachu.

Samozrejme, nie každý správca hesiel bude 100% efektívne. Avšak, bezpečný správca hesiel je poslednou obrannou líniou proti počítačovým zločincom. Preto, Vždy je najlepšie mať túto ochranu pre prípad, že sa stanete obeťou podvodu.

Zabezpečte svoje údaje ešte dnes

Kybernetická bezpečnosť by mala byť prioritou, najmä preto, že osobné informácie sú v dnešnej dobe ľahko dostupné. Ale teraz, keď ste si prečítali tieto dôležité informácie, môžete sa informovane rozhodnúť o “sú správcovia hesiel v bezpečí.”

Ak si teda myslíte, že ste pripravení posunúť svoje zabezpečenie na ďalšiu úroveň, Prihlásiť Se dnes zadarmo