Domov Spotrebitelia „Môže môj Facebook alebo Messenger napadnúť hacker?“

„Môže môj Facebook alebo Messenger napadnúť hacker?“

od Chelsea

Áno, váš účet na Facebooku alebo Facebook Messenger môže byť napadnutý hackerom alebo vírusom, bohužiaľ. Facebook je vo všeobecnosti veľmi dobrý v ich filtrovaní. (Preto je tiež dôležité udržiavať vaše aplikácie Facebook a Messenger aktuálne.) Avšak, stále sú občas tam. Stále pribúdajú nové, tiež.

Pretože Facebook a Messenger sú také populárne, sú cieľmi niektorých z najkrutejších kybernetických útokov. Ak dostanete vírus cez Messenger, Čo sa stane, je to, že tento vírus automaticky pošle škodlivé odkazy s klamnými správami vašim priateľom na Facebooku prostredníctvom aplikácie Messenger.

Robte kardio doma bez bicykla, je to možné! – Silná akadémia ženskej kulturistiky Člen maximálne 40 mcg 100 pilulky krédo: školenie videa o svalovici Michaela B Jordana.To, čo vírus robí, sa môže líšiť, pretože je tu stále toľko rôznych a nových. Zdieľajú rovnakú spoločnú charakteristiku: na sledovanie a získavanie dôverných údajov, ako sú napríklad stlačenia klávesov, prihlasovacie údaje / heslá a informácie o kreditnej karte na zneužitie vášho profilu a na nelegálne aktivity.

V Messengeri, jedným zo spôsobov, ako sa to stane, je, že môžete dostať náhodnú správu. Mohlo by to povedať niečo ako:

 • Je toto video vaše? Je to veľmi zlé video.
 • Ahoj, Práve som z vás spravil photoshop, skontrolovať to
 • Sledujte video kliknutím na obrázok, ktorý vám patrí.
 • Ahoj [názov], čo robíš v tomto videu?? LOL, Bez komentára!
 • Omg haha, videli ste túto fotografiu, ktorú ste označili v LOL —->
 • Ohh! si to naozaj ty?

Môžete naraziť na správu ako, "Gratulujem."! Váš profil vybral Facebook!“Alebo„ Každý štvrtok vyberieme jedného šťastného používateľa [názov krajiny] získať exkluzívny darček od našich sponzorov. “

Jedná sa o typ vírusu Facebook, ktorý podnecuje používateľov k získaniu „darčekov“, ako sú telefóny iPhone, darčekové poukážky, a podobné ponuky, ktoré sú platné od pravdy. Po kliknutí na „Vybrať“, privedie vás na škodlivý web a niekedy, automaticky sťahovať a inštalovať nebezpečné aplikácie do vášho počítača.

Ďalším spôsobom, ako vás môže hacknúť Facebook, je phishing alebo keylogging.

Čo je to phishing?

To je okamih, kedy hacker „loví“ vaše informácie vytvorením webovej stránky, ktorá vyzerá rovnako ako hlavná stránka Facebooku… Potom, pošlú e-mail so žiadosťou o prihlásenie. Ak dostanete tento e-mail a kliknite na odkaz v e-maile, budete presmerovaní na stránku, ktorá vyzerá LEN ako skutočná hlavná stránka Facebooku! Ak na tejto falošnej stránke zadáte svoj e-mail a heslo, však, tieto informácie hacker automaticky zaznamená pre ďalšie použitie, a váš účet je teraz ohrozený.

Aby sa tomu zabránilo, pred zadaním akýchkoľvek podrobností o svojom účte vyhľadajte adresný riadok, ktorý by mal byť autentickou adresou webovej stránky Facebooku. Tiež, niekedy, ak vás napadne phishing, Facebook zobrazí varovanie pred presmerovaním. Svoje prihlasovacie údaje môžete zmeniť čo najskôr a môžete sa tak vyhnúť hackerstvu.

Čo je to keylogging?

Aj technický odborník môže mať na svojom elektronickom zariadení vírus keyloggingu a neuvedomuje si to. Tieto vírusy sú veľmi záludné! Vírusový program keyloggeru zaznamená všetko, čo napíšete, do vášho počítača, tabletu, alebo mobilný telefón. Tieto ukradnuté informácie môžu obsahovať heslá, bankové čísla, a ďalšie dôverné údaje, ktorý sa prenáša hackerovi pomocou TP alebo e-mailu. Útok kľúčovými slovami môže ľahko vyústiť do krádeže identity.

Aby sa tomu zabránilo, na prihlásenie do svojho účtu nepoužívajte verejný počítač. Môže sa na ňu nainštalovať softvér na zaznamenávanie klávesov a vy si to neuvedomujete. Používanie verejnej bezplatnej siete WIFI vás môže tiež zraniť, ak sa prihlásite na svoj Facebook alebo Messenger v tejto sieti WIFI.

Heslo na Facebook, Hackeri z Facebooku a hackeri a ich vzťah

Ak bol váš účet Facebook napadnutý alebo napadnutý , dávajte pozor na to, čo sa stalo. a kedy to začalo? Hack na Facebooku môže mať prístup k vášmu zoznamu priateľov. Preto je lepšie zmeniť si heslo a oznámiť to svojim priateľom na Facebooku, ak od vás dostali podozrivú správu.

Čo sa stane, ak vás hacknú na Facebooku?

Ak často používate Messenger, môžete zdieľať informácie v správach, ktoré nechcete zdieľať s verejnosťou. Ak dôjde k hacknutiu vášho Messengeru, hacker môže získať prístup k vášmu účtu a prihlásiť sa, aby skontroloval informácie vo vašich správach, alebo posielať správy jednotlivo ľuďom vo vašich kontaktoch, vydáva sa za teba.

Ak sa niekto dostane na váš účet na Facebooku, on alebo ona potom môže zmeniť vaše heslo na Facebooku. Akonáhle sa to stane, môže použiť váš účet a nebudete mať žiadny úspech pri pokuse o prihlásenie, aby ste ich zastavili. Pravdepodobne nebudete môcť urobiť nič, aby ste tomu zabránili, kým to nenahlásíte na Facebooku a správca Facebooku problém nevyšetrí.

Niekedy môže byť váš účet napadnutý malvérom namiesto jedného hackera. Ak k tomu dôjde, váš účet by mohol byť použitý na spam všetkých vašich priateľov’ účty so zaúčtovaním na stenu, súkromné ​​správy alebo oboje.

Môžem zistiť, kto napadol môj účet na Facebooku?

Prípadne. Závisí to od úrovne sofistikovania hackera alebo škodlivého softvéru.

Môžete skontrolovať, predsa, prihlásením na Facebook a prechodom do Nastavení a vyhľadaním svojej histórie. Stiahnite si kópiu svojej histórie na Facebooku. Zospodu, môžete ju rozšíriť a nájsť IP adresu osoby. Hlásenie na Facebooku a polícii. Existujú online nástroje, ktoré vám môžu pomôcť vyhľadať adresu IP a vyhľadať umiestnenie počítača, ktorý používal váš účet.

Čo potrebujete vedieť o hacknutom účte Facebook

Najprv by ste mali skontrolovať, či bol váš účet na Facebooku skutočne napadnutý alebo nie. Skontrolujte, či požaduje váš existujúci účet Facebook alebo nie. Vykonajte nasledujúce:

 • Skontrolujte svoje prihlasovacie údaje, zabudli ste heslo??
 • Skontrolujte svoje nastavenia na Facebooku
 • Je povolená dvojfaktorová autentifikácia?
 • Skontrolujte si svojho messengera na Facebooku, nájdete nejakú podozrivú správu?
 • Máte ďalšie účty na Facebooku? Skontrolujte Facebook messenger alebo dokonca účet Instagram.
 • Skontrolujte ikonu zámku prehliadača, používa to https, ak áno, znamená to, že je povolené šifrovanie typu end -to -end
 • Aké zariadenie používate na svojom Facebooku? Používate ho vo svojom mobilnom telefóne?, smartfón alebo iné zariadenia?
 • Prijali ste nedávno žiadosti o priateľstvo? Poskytli ste nejaké osobné informácie??

Prijať dodatočné bezpečnostné opatrenia a znova získať prístup nie je na škodu. Zmenil hacker možnosť relácií alebo heslo k účtu a aké ďalšie informácie vo vašom účte boli sprístupnené. Skontrolujte mobilnú aplikáciu, ste odhlásení z účtu?

Čo robiť, ak si myslíte, že je váš účet napadnutý

 1. najprv, zmeniť svoje heslo na Facebooku. Ak sa už nemôžete prihlásiť, skontrolujte, či môžete kliknúť na tlačidlo „obnoviť heslo“ a dostanete e-mailom odkaz na jeho obnovenie.
 2. Druhý, nahlásiť hack na Facebook.
  https://Facebook.com/hacked/
 3. Ďalšie, dajte vedieť svojim priateľom a rodine, v prípade, že od vás dostanú spamové správy.
 4. Výskum ďalej. Facebook má niekoľko skvelých zdrojov a pokynov, ktoré vám pomôžu, ak si myslíte, že vás niekto napadol:Myslím, že môj účet na Facebooku bol napadnutý alebo ho niekto používa bez môjho súhlasu.
  https://www.facebook.com/help/203305893040179/?ref=u2u
 5. Získajte správcu hesiel, ktorý vytvorí bezpečné heslo a pridá ďalšiu vrstvu zabezpečenias 2-faktorovou autentifikáciou. LogMeOnce Password Manager je bezplatný správca hesiel, ktorý má pohodlný a jedinečný spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť pomocou 2-faktorovej autentifikácie (často nazývaný „2FA“). Získajte viac informácií a stiahnite si ho zadarmo už teraz: https://logmeonce.com