בית ניהול סיסמאות מדוע מסוכן להשתמש בפייסבוק, גוגל או אפל להיכנס בכל מקום

מדוע מסוכן להשתמש בפייסבוק, גוגל או אפל להיכנס בכל מקום

על ידי אמה וילסון

אם אתה נמצא באתר ויוצר חשבון עבור משהו כדי שתוכל לחזור מאוחר יותר, או לבדוק עם הזמנה, האם אי פעם ראית את האפשרויות של "היכנס באמצעות פייסבוק" או "היכנס באמצעות Google" כאפשרות? במקום להקליד את כתובת הדוא"ל שלך ולציין סיסמה, אתה יכול פשוט ללחוץ על "היכנס באמצעות ..." ו-, אם אתה כבר מחובר לאחת הפלטפורמות האחרות האלה, אתה יכול פשוט לאשר את הגישה ולהיכנס לחשבון שלך. אין צורך במייל או בסיסמה.

זה נקרא סימן יחיד על, או SSO. זה מהיר וקל וחוסך את השלבים הנוספים של יצירת חשבון וסיסמה חדשים לגמרי.

"כניסה יחידה" נוח. זה חוסך ממך צורך לזכור עוד כניסה לחשבון אחד. אבל זה לא בטוח כמו שאתה עשוי לחשוב. התכונה SSO אמנם מוצעת על ידי חברות טכנולוגיה גדולות שיכולות להשקיע באבטחה כמו פייסבוק, גוגל ואפל, אתה נותן אמון בחברות אלה כדי להגן על פרטיותך ואבטחתך. אתה נותן אמון גם בחברות צד שלישי שמשתמשות בתכונת SSO כדי להגן על האבטחה והפרטיות שלך.

אם אחד האתרים המשתמשים בתכונת SSO נפגע, הדייגים יכולים לגשת לכל החשבונות שאבטחתם באמצעות חשבון SSO. בספטמבר 2018, פייסבוק נחשף הפרת נתונים מסיבית שהשפיע לפחות 50 מיליון ממשתמשיה. הפרה זו נחשפה כל חשבון אחר אותם אנשים נכנסו באמצעות SSO של פייסבוק.

זה גם יכול להיות מסובך אם תשנה את הסיסמה בחשבון שבו אתה משתמש עבור SSO. יהיה עליך להזין מחדש את הסיסמה החדשה בכל פעם שאתה נכנס לאתר שבו השתמשת בתכונת SSO. גַם, אם אתה מאבד את החשבון שבו השתמשת עבור SSO, ייתכן שלא תוכל להיכנס לאתרים שבהם נכנסת באמצעות שיטה זו. (לדוגמה, אם אתה משתמש בפייסבוק כדי להקים חשבון אתר לאלבום תמונות, ומאוחר יותר תאבד את הגישה לחשבון הפייסבוק שלך, ייתכן שלא תוכל לחזור לאתר אלבום התמונות שלך.)

דרך טובה יותר ליהנות מהנוחות של כניסה מהירה לחשבונות שלך באתרים היא להשתמש במנהל סיסמאות. אלה יישומים המאחסנים את כל הסיסמאות שלך, ויכול למלא אוטומטית את פרטי הכניסה לחשבונך כאשר אתה חוזר לאתרים ורוצה להיכנס. זה עוזר לך להימנע מהטרחה לזכור סיסמאות ולהקלד אותן. ועוד, אתה מקבל את האבטחה של שמירה על בטיחות הנתונים שלך.

זה נהדר לבצע אופטימיזציה לנוחות–אך לא על חשבון פרטיותך ובטיחותך.