בית ניהול סיסמאות האם מנהלי הסיסמאות בטוחים? כיצד למצוא מנהל סיסמאות מאובטח
are password managers safe

האם מנהלי הסיסמאות בטוחים? כיצד למצוא מנהל סיסמאות מאובטח

על ידי אמה וילסון

 האם ידעת ש מיליארדי רשומות אישיות נגנבים בכל רחבי העולם מדי שנה? המספר הזה עשוי להיראות לכם אבסורדי, אבל זה מדויק מאוד. זו הסיבה ששמירה על אבטחת הסיסמאות שלך חשובה מאוד!

אבל סיסמאות יכולות להיות קשות לניהול, במיוחד אם יש לך מספר חשבונות עם המידע האישי שלך. לְמַרְבֶּה הַמַזָל, מנהל סיסמאות יכול לסייע בהפחתת בעיות אבטחת הסייבר הללו. אז אם תהיתם, “האם מנהלי הסיסמאות בטוחים,” לאחר מכן המשך לקרוא כדי ללמוד עוד!

הבורפי, תרגיל פיתוח גוף שלם במיוחד – FizzUp פניל פרופיונאט מועדון טוניק 83: פיתוח גוף, כושר, אימון סיבולת לב ריאה.

מהו מנהל סיסמאות?

מנהל סיסמאות מאובטח יכול לאחסן את הנתונים החשובים שלך בבטחה! הם עושים זאת באמצעות הצפנה. אם אתה לא מוכר, הצפנה היא חומת הגנה.

באופן יותר ספציפי, הם לוקחים את המידע שלך וממירים אותם לקוד. ההצפנות מקורן במתקני הצבא והממשלה מכיוון שאי אפשר לפרוץ אותן כמעט!

האם מנהלי הסיסמאות בטוחים?

מנהלי סיסמאות בטוחים מאוד כי הם מציעים שכבות הגנה רבות. למתחילים, מנהלי סיסמאות יבטיחו את בטיחותך באמצעות תוכניות אבטחת ידע אפסי. במילים אחרות, הסיסמאות שלך מוצפנות לפני העברתן.

לָכֵן, ברגע שמנהלי הסיסמאות מקבלים אותם, הם אינם מסוגלים לפענח אותם. ויש גם סיכוי נמוך שמישהו יכנס לכספת שלך כי הוא יזדקק לסיסמת אב שרק אתה תדע! The password managers secure your sensitive data and personal dat in a secure database file when it is offline.

לבסוף, מנהל סיסמאות מאובטח יציע גם לך לשנות את הסיסמאות שלך. זה חשוב שכן שינוי הסיסמאות שלך יקטין את האפשרות להפרה!

באופן כללי, לרוב התוכנות יש בעיות כולל מנהלי סיסמאות. ורוב הפגיעות או הבאגים מתוקנים בעיקר לפני שהאקר בכלל מצליח להיכנס.

גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון

Best password managers have many different layers of added protection. לָכֵן, הסיכוי לפריצה נמוך מאוד! להלן מספר פרטי בטיחות שכדאי לדעת עליהם.

שירותי הרחבה

רוב מנהלי הסיסמאות הינם מערכות אבטחה שלמות המתפרשות על פני מכשירים שונים. הם יכולים להגן על טבליות, מק, אייפון, חלונות, וטלפונים אנדרואיד.

בדרך זו, אינך צריך לדאוג לאף אחת מהסיסמאות שלך. לאחר שבחרת סיסמת אב, המידע שלך נשלח בבטחה לשרת ראשי. ברגע שהמידע שלך מוצפן ומאוחסן, תוכל לשתף את תכונות הבטיחות הללו בין מכשירים.

סיסמה אחת

התקנים מסוימים הקלו על אנשים לזכור את הסיסמאות המרובות שלהם על ידי מילוי אוטומטי. לצערי, תכונה זו גם מקלה על האקרים לגנוב את המידע שלך. לְמַרְבֶּה הַמַזָל, באמצעות מנהל סיסמאות, אתה רק צריך לזכור סיסמה אחת!

Keep in mind not to use the same password but use secure passwords. You can always generate secure passwords which also help you with secure sharing of passwords.

ייעוץ סיסמאות

החזקת סיסמה עלולה לגרום לך להיות פגיע להתקפות. הסיבה לכך היא שסיסמה שנפגעת משותפת ברשת החשוכה לגניבת נתונים אישיים.

לְמַרְבֶּה הַמַזָל, מנהלי סיסמאות יכולים לדרג את עוצמת הסיסמה החדשה שלך. חלקם עשויים אפילו לבדוק את הרשת האפלה ולראות אם המידע שלך שותף לאחרונה! כך שאתה יכול להיות סמוך ובטוח שתקבל התראות על כל פעילות חשודה בנוגע לסיסמאות שלך.

מה אם אשכח את סיסמת האב שלי?

שכחת סיסמת האב עלולה לגרום לכמה שלבי זיהוי. למתחילים, לכל מנהלי הסיסמאות יש שיטה אחרת לשחזור סיסמת אב שאבדה.

למרות זאת, להלן כמה צעדים בסיסיים שרוב מנהלי הסיסמאות מבקשים ממך לבצע. תחילה עליך לאפס את הסיסמה שלך. אך יהיה עליך לאשר את זהותך לפני שתוכל לעשות זאת.’

בנוסף, ייתכן שתצטרך לענות על שאלות אבטחה קפדניות. או שתצטרך לזהות את עצמך באמצעות ביומטריה. לאחר שתאשר בהצלחה את זהותך, תוכל לאפס את הסיסמה שלך.

אם אינך יכול לאשר את זהותך, יתכן שהכספת שלך לא תפענח מטעמי בטיחות. זו הסיבה שביומטריה היא הדרך הטובה ביותר לזהות את עצמך מכיוון שאינך צריך לזכור סיסמת אב!

מהי אימות ביומטרי?

אימות ביומטרי שימש לראשונה למטרות צבאיות וממשלתיות. כעת אנו רואים אימות ביומטרי בסמארטפונים, מחשבים ניידים, מכוניות, ומנהלי סיסמאות!

שיטת אבטחה זו פועלת על ידי זיהוי מאפיינים אנטומיים לאימות זהותם.
באופן יותר ספציפי, אימות ביומטרי יכול להשוות תכונות פיזיות למסד נתונים תקף. מה שהאימות מחפש הוא התאמה מדויקת למדגם הנוכחי ולמדגם שאושר.

לאחר אישור ההתאמה, לאחר מכן יש לאדם גישה לכספת שלו.
מנהלי הסיסמאות הטובים ביותר יפעלו תחת א “סיסמא פחות” טֶכנוֹלוֹגִיָה. המשמעות היא שהם יאשרו את זהותך באחת מהשיטות הבאות:

 • סלפי
 • טביעת אצבע
 • זיהוי פנים

האפשרויות הללו הן המאובטחות ביותר, לראות שלא ניתן לגנוב או להעתיק אותם. למרות זאת, אם אתה עדיין מעדיף סיסמה פיזית, קודים וסיסמאות אב הן אפשרויות מצוינות!

סוגי מנהלי סיסמאות

ישנם סוגים שונים של מנהלי סיסמאות המכילים אמצעי בטיחות שונים. אם ברצונך ללמוד עוד על סוגי מנהלי סיסמאות מאובטחים, ואז להמשיך לקרוא!

מנהלי סיסמאות מבוססי ענן

עיצוב מבוסס ענן הוא אחד מסוגי ההגנה הטובים ביותר לנתונים שלך. רמת ההגנה גבוהה מאוד בהשוואה לעיצובים אחרים. לדוגמה, העיצוב מבוסס הענן מאפשר גיבויים בטוחים, והם בודקים באופן קבוע אם יש הפרות אבטחה.

מנהלים מבוססי ענן עובדים גם במספר דפדפנים ומערכות. לָכֵן, לא תצטרך להעתיק ולהדביק את המידע שלך ממאגר נתונים אחד למשנהו. באופן כללי, מנהלים מבוססי ענן בטוחים יותר מכיוון שיש להם יותר תכונות בטיחות!

מנהלי סיסמאות מבוססי דפדפן

מנהלים מבוססי דפדפן בטוחים למדי מכיוון שהם בעלי אימות סיסמה ויכולים לדרג את בטיחות הסיסמה שלך. למרות זאת, לחלק מהמנהלים מבוססי הדפדפן אין סנכרון בין דפדפנים.

במילים אחרות, אם אתה עובר מדפדפן אחד למשנהו, ייתכן שלא תוכל לייבא ולייצא נתונים בבטחה. הדבר עלול גם לגרום לאחסון סיסמאות לא מאובטח.

מנהלי סיסמאות מבוססי שולחן עבודה

מנהלי סיסמאות מבוססי שולחן עבודה נחשבים לבטוחים מאוד. מנהלים מסוג זה אינם דורשים חיבור לאינטרנט והם יכולים לאחסן נתונים מקומיים. לָכֵן, הסיכויים להיפרץ הם מאוד לא סבירים. הדרך היחידה שבה אתה יכול להיפרץ היא באמצעות keylogger.

התקנה מסוג זה יכולה לעקוב אחר ההקלדה שלך ולגנוב את סיסמת האב שלך. על כל פנים, אימות ביומטרי יכול למנוע זאת. למרות זאת, עם מנהלים מבוססי שולחן עבודה, תצטרך לבצע גיבויים ללא הרף.

ואם המכשיר שלך נשבר, הכספת שלך לא תוכל להיות מוחלפת. זו אחת הסיבות לכך שאנשים רבים בוחרים דווקא במנהלי ענן.

האם מנהל סיסמאות יכול להיפרץ?

אם כי לא סביר, מנהלי סיסמאות יכולים להיפרץ. למרות זאת, צעדים רבים ננקטים כדי למנוע הפרה מלאה. למתחילים, מערכת ידע אפס מגינה על המידע שלך מפני האקרים.

הסיבה לכך היא שאם האקר היה נכנס לכספת שלך, כל מה שהם יראו זה נתונים מוצפנים. וההצפנה תיקח חיים שלמים לפענוח לניסוח שמיש. במקרה שהאקר גנב את המכשיר שלך, הסיכוי להפרה מלאה הוא גם קלוש.

הסיבה לכך היא שהם יצטרכו את סיסמת האב שלך כדי לגשת למידע כלשהו. לא להזכיר, אם אתה משתמש בהגנה על נתונים ביומטרי, הסיכוי להפרה מלאה כמעט בלתי אפשרי.

הפרות אבטחה בשנים האחרונות

באופן כללי, הפרות אבטחה או “פריצות” אינם כל כך נפוצים. למרות זאת, דווחו כמה מקרים בשנתיים האחרונות. וכדי שתקבל החלטות מושכלות, תצטרך לדעת על פריצות אלה.

למתחילים, ב 2015, LastPass גילה האקר בשרתים שלהם. כתוצאה, הם הצליחו לגנוב רמזים לסיסמה של אנשים וכתובות דוא"ל. למרות זאת, הנזקים היו קלים מכיוון שהם עדיין היו צריכים לאמת את הנתונים הגנובים באמצעות דוא"ל.

ב 2016, מגוון חברות שונות הושפעו מהאקרים. החברות המוכרות ביותר היו LastPass, שׁוֹמֵר, ו- 1Password. למרות זאת, הפריצה לא הייתה הצלחה, כפי שהם היו צריכים להערים על המשתמשים לחשוף סיסמאות.

ב 2017, LastPass שוב נתפס כבלתי בטוח. הפעם, התכונות של הרחבות הדפדפן נתפסו כמסוכנות. למרות זאת, הם השתנו במהירות לפני שניתן היה לגנוב מידע כלשהו.

לבסוף, ב 2019, KeePass, מעבר אחרון, ודאשלן נמצאו כולן כמסוכנות. למרות זאת, האיום הפוטנציאלי הזה חל רק על קבוצה מסוימת של אנשים שהשתמשו ב- Windows 10!

התכונה שונתה גם לפני דיווח על איומים חמורים. באופן כללי, אלה “פריצות” לא היו רציניים בהשוואה לפריצות המתרחשות למשתמשים לא מוגנים.

כיצד לאחסן סיסמאות

תפקידו של מנהל סיסמאות הוא לאחסן, לִיצוֹר, ועדכן סיסמאות. למרות זאת, אנשים רבים עדיין תוהים כיצד לשמור סיסמאות בצורה מאובטחת.
למתחילים, קל יותר לאחסן סיסמאות באמצעות מנהל סיסמאות.

הסיבה לכך היא שאתה יכול לגשת לכל הסיסמאות שלך רק על ידי הזנת סיסמת האב שלך. לָכֵן, וודא שסיסמת האב שלך ייחודית מכיוון שאינך רוצה שהאקרים יפרצו דרך הכספת שלך. לאחר שעשית קמרון מאובטח, אתה יכול לאחסן בבטחה את הסיסמאות שלך!

The best password manager keeps all your passwords and has a password generator and option for two factor authentication. It automatically fill your complex passwords so you would never use weak passwords and creates strong passwords for better online security.

טיפים להעלאת סיסמה מצוינת

זה אף פעם לא רעיון טוב להשתמש במידע אישי ליצירת סיסמאות. המשמעות היא שכדאי להימנע מימי הולדת, תאריכים מיוחדים, ומספרי טלפון. להלן מספר טיפים חשובים נוספים ליצירת הסיסמאות הטובות ביותר.

אל תעשה שימוש חוזר בסיסמאות

לְעִתִים קְרוֹבוֹת, אנשים טועים להשתמש באותה סיסמה עבור חשבונות שונים. למרות שזה יכול להקל על הכניסה לחשבונות שלך, זה מאד מסוכן. אבל למרבה המזל, עם מנהלי סיסמאות, אתה רק צריך לדאוג לגבי סיסמת האב שלך ועדיין לשמור על המידע שלך בטוח.

סיסמאות ארוכות טובות יותר

הנקודה המתוקה בעת יצירת סיסמה היא לפחות 12-15 תווים ארוכים. לא קל לפרוץ לסיסמאות ארוכות יותר מכיוון שישנן אינסוף אפשרויות תו. לָכֵן, ככל שתגדיר את הסיסמה שלך, יותר קל להשיג התאמה משולבת.

תהיה ייחודי

הכי ייחודי והסיסמה שלך אקראית היא, הטוב יותר! לָכֵן, הימנע מסיסמאות כמו “1234” או כל דבר שקשור לחיים האישיים שלך. להלן רשימה של דברים שכדאי להימנע מהם בעת יצירת סיסמה:

 • קבוצת ספורט אהובה
 • ימי הולדת או תאריכים מיוחדים
 • שמות של חיות מחמד
 • כתובות בית
 • שירים או ז'אנר מוזיקה מועדפים
 • כינויים
 • שמות בתי ספר

תמיד עדיף לפתח רצף אותיות אקראי, דמויות, ומספרים ללא כל משמעות. סוג זה של סיסמאות יהיה קשה לחשוף ולפצח.

תווים מיוחדים

מומלץ ליצור סיסמה תוך שימוש במספרים, אותיות, ודמויות מיוחדות. להלן מספר דוגמאות לדמויות מיוחדות:

 • @
 • #
 • $
 • %
 • !

למרות זאת, עם תווים מיוחדים, עליך לוודא שאתה לא משתמש בהם יתר על המידה. לָכֵן, זה יהיה הכי טוב אם תשאיר אותם גם מופרדים. להלן מספר דוגמאות למה אסור לעשות:

 • סיסמה!!!!
 • ???סיסמה
 • סיסמה?!?!

שימו לב כיצד הדמויות המיוחדות מצטופפות זו ליד זו? שילוב מסוג זה חלש וניתן לפרוץ אותו בקלות.

במקום זאת, אתה צריך לפזר את האותיות הגדולות שלך, ספרות, וסמלים במרכז הסיסמה שלך. הימנע משימוש בשילובים אלה בתחילת או בסוף הסיסמאות שלך.

חלופות של מנהל סיסמאות

אם אתה עדיין לא משוכנע שמנהלי סיסמאות הם השקעה מצוינת, אז הנה כמה טיפים לשמירה על אבטחת הנתונים שלך:

 • לעולם אל תשתמש במילוי אוטומטי באתרים לא ידועים
 • אם חשבונך יושבת ללא רשותך, צור קשר עם תמיכת הלקוחות
 • שנה את הסיסמאות שלך לעתים קרובות
 • השתמש ביומטריה למכשירים שלך

באופן כללי, מנהלי סיסמאות בטוחים בהרבה מאלטרנטיבות אחרות. בכך שאין לך מנהל סיסמאות, אתה יכול לשים את עצמך במצב פגיע.

ואם יש לך מידע אישי כמו כרטיסי אשראי, בְּרִיאוּת, או מידע על ביטוח לאומי, זה יכול להשאיר אותך הרוסה כלכלית.

כמובן, לא כל מנהל סיסמאות יהיה 100% יָעִיל. למרות זאת, מנהל סיסמאות מאובטח הוא קו ההגנה האחרון נגד פושעי רשת. לָכֵן, תמיד עדיף לקבל הגנה זו למקרה שתיפול קורבן להונאה.

אבטח את הנתונים שלך עוד היום

אבטחת הסייבר צריכה להיות בראש סדר העדיפויות, במיוחד מכיוון שמידע אישי זמין בימינו. אבל עכשיו אחרי שקראת את המידע החשוב הזה, אתה יכול לקבל החלטה מושכלת לגבי “האם מנהלי הסיסמאות בטוחים.”

אז אם אתה חושב שאתה מוכן לקחת את האבטחה שלך לשלב הבא, הירשם היום בחינם