Kodu Paroolihaldus Küberturvalisus 101: Kuidas luua tugevat parooli häkkerite eemal hoidmiseks
how to create a strong password

Küberturvalisus 101: Kuidas luua tugevat parooli häkkerite eemal hoidmiseks

kõrval Emma Wilson

Enamiku meie kõige haavatavamast teabest veebis, küberturvalisuse rikkumised muutuvad üha sagedamini laastavate tagajärgedega. Kõrval 2025 see on hinnanguliselt et küberkuritegevus maksab sama palju kui $10.5 kogu maailmas.

Kuigi küberkuritegevusel on mitmeid vorme, nõrgad paroolid on üks levinumaid viise, kuidas häkkerid saavad juurdepääsu meie teabele. Esimene häkkerite kaitseliin on teie paroolide tugevuse ülevaatamine. Teie andmete turvalisuse tagamiseks, peate õppima, kuidas luua tugevat parooli.

Nõrkade paroolide vältimine

Nõrgad paroolid muudavad häkkeritöö imelihtsaks. Kuid mida loetakse nõrgaks parooliks?

Viidi läbi küsitlus Ühendkuningriigi riikliku küberturvalisuse keskuse poolt läbi viidud teave näitas seda 23.2 miljon kontot valis parooliks klassikalise 123456, tähelepanelikult järgneb, sa arvasid seda, 123456789. Kuigi neid on lihtne meelde jätta, nad muudavad häkkerite jaoks hõlpsaks tööks ka teie veebis teabe juurde pääsemise.

Muud nõrgad paroolid hõlmavad ilmseid oletusi, nagu teie ees- või perekonnanimi, oma lemmik spordimeeskond, või lihtsalt sõna “parool”. 

Küberturvalisus 101: Kuidas luua tugevat parooli

Nüüd, kui teate populaarseid paroolivalikuid, mida vältida, heidame pilgu sellele, mis muudab parooli tugevaks. Need näpunäited peaksid aitama luua oma kontodele rauaga kaetud paroole.

Ärge minge ilmsete poole

Kuigi oleme juba välja toonud mõned levinumad paroolifaux-pasid, on veel mõned ilmsed, mis vajavad tähelepanu. Kasutades klaviatuuril üksteise lähedal asuvaid tähekombinatsioone, nagu alati populaarne qwerty, on keelatud.

Samuti peaksite vältima nimede kasutamist, mille arvamine võib olla ilmne või mille saab teada veebiuuringute kaudu. Jah, see välistab teie partneri nime, lapse nimed, või lemmiklooma nimed.

Paroolide jaoks on karm ja kiire reegel minna koos millegagi, mida teate ainult teie.

Mida kauem, seda parem

Mis puutub paroolidesse, pikkus loeb. Lühem parool, seda lihtsam on häkkida. Üldreegel on see, et parool ei tohiks kunagi olla lühem kui 8 tähemärki pikk. Kuigi pikemaid paroole on keerulisem meelde jätta, neid on palju raskem murda.

Üks number, Sümbolikombinatsioon tuleb üles! 

Tugevatel paroolidel on tähtede kombinatsioon, numbrid ja sümbolid. Selle meeldejätmise hõlbustamiseks proovige sõnad välja kirjutada ja tähed asendada sarnase välimusega sümbolitega. Näiteks, kui teie parool sisaldab tähte „S’ asenda see a-ga $. Või asendage „O”’ koos ‘0’. Sa saad idee.

Suur- ja väiketähed võidavad võistluse

Kuigi teie parool peaks sisaldama nii tähti kui numbreid, muutke see õhukindlaks mõningate suurte ja väikeste tähtedega variatsioonidega. Seda võib olla keeruline meeles pidada, nii et muutke see natuke lihtsamaks, kirjutades ainult suurtähega oma parooli esimest ja viimast tähte.

Ärge minge raamatu järgi

Püüdke kõigest väest vältida sõnastikus leiduvate levinud sõnade kasutamist. Internetis on häkkeritele saadaval hulgaliselt tasuta tööriistu, mis dekrüpteerivad paroolid automaatselt sõnaraamatu kaudu traalides. Kui kasutate siiski ühte sõna, muutke seda sümbolite ning väikeste ja suurte tähtede seguga.

Proovige fraasi

Nii et kui te ei saa ühe sõna otsimiseks minna, siis kuhu see teid jätab? Sa võiksid valida meeldejääva fraasi. Fraasid annavad palju tugevamaid paroole ja neid on sageli lihtsam meelde jätta kui üksikuid sõnu. Need võivad hõlmata kõike alates kuulsatest ütlustest kuni populaarsete laulutekstideni.

Kuid, Ärge kunagi kasutage populaarset fraasi ega lüürika, asendamata mõned tähed sümbolitega või kasutades juhuslikke suurtähti. Selle põhjuseks on asjaolu, et populaarsed fraasid on sageli lisatud nendesse häkkerite sõnastikesse, millest varem rääkisime.

Käsitsi kirjutatavad meeldetuletused

Kui peate paroolid kindlasti üles kirjutama, ärge salvestage neid oma arvutisse. Paroolide loendiga arvutis olevaid dokumente on lihtsam leida kui arvate. Hoidke pühendunudkäsitsi kirjutatuddokument turvalises ruumis, kus keegi seda ei leia.

Samuti on hea kirjutada paroolide enda vihjete loend. Jälle, teie vihjed peaksid olema teave, millele ainult teie teate vastuseid. Parem vihjeid on mõistlik muuta vähem ilmseks, segades tähed kokku või sõnastades need krüptiliselt, et see oleks eriti ohutu.

Mitte kunagi, Kasutage sama parooli kaks korda

Muidugi, seda on lihtsam meeles pidada, kuid sama parooli kaks korda kasutamine seab teie teabe ohtu. Isegi kui olete ühe konto rikkumise korral oma andmete turvalisuse tagamiseks teinud kõik ülaltoodud toimingud, on kõik teie kontod.

See võib tunduda häirivana, kuid iga konto jaoks erinevate paroolide olemasolu tähendab seda, et kui ühte häkitakse, säästate lähtestamise aega ja vaevakõikoma paroolidest.

Et seda veidi lihtsam oleks, proovige valida paroolid vastavalt teemale. See võib olla ükskõik milline teie lemmikraamatu tegelastest, teie lemmikfilmide režissööridele. Ükskõik mis teema jaoks ka ei läheks, Pidage lihtsalt meeles, et järgige numbrit, sümbol, ja suurtähtede reeglid!  

Paroolita autentimine: Küberjulgeoleku tulevik

Tugeva parooli loomine on esimene samm häkkerite eemal hoidmiseks. Need näpunäited peaksid aitama tugeva parooli loomist. Kuid, mitme sümbolite ja tähtede kombinatsiooni meenutamine võib lõppkokkuvõttes olla natuke õudusunenägu. Säästke endale peavalu ja saate a usaldusväärne paroolihaldur selle asemel.

Paroolihaldurid on lihtne viis oma andmeid eriti turvaliselt hoida, ja ei pea pidevalt klõpsama “Unustasid parooli?” iga kord, kui logite sisse. Ühendust võtma ja saate lisateavet selle kohta, kuidas paroolivaba autentimine teie andmeid ühe parooliga turvalisena hoiab.